Blog > Komentarze do wpisu

BOŻE NARODZENIE ZA NAMI- NOWY ROK TUŻ,TUŻ

31.12.2017r.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           31 grudnia o północy żegnamy stary i witamy Nowy - 2018 rok.

                   

 To jedna z moich ostatnich kartek wykonana techniką  Qulling.

Niech się spełnią Wasze marzenia....te łatwe i te trudne do spełnienia. Niech się spełnią te duże i te małe .....te mówione głośno lub niewypowiedziane wcale. Niech się spełnią Wasze nadzieje... a los nie zostawi Was nigdy      w potrzebie....na ten Nowy 2018 Rok.                                                


https://www.menshealth.pl/sprawy/14-najlepszych-postanowien-noworocznych,3769,1

   Dzisiaj jesteśmy leniwi, niezdyscyplinowani, próżni       i rozrzutni, ale od jutra zaczynamy się odchudzać, rzucać palenie, spłacać długi, chodzić na aerobik, oszczędzać pieniądze... Od jutra będziemy mieć lepszy charakter. Nowy Rok – Nowe Życie ...............    

      Nowy Rok to moment, kiedy przez chwilę wierzymy, że wszystko zaczyna się od nowa, że teraz będzie inaczej, że w tym roku coś się zmieni, że wreszcie uda nam się zmienić nas samych. Mają nam w tym pomóc postanowienia noworoczne, które często skłaniają nas do podsumowania dotychczasowego życia, refleksji nad przebiegiem ostatnich miesięcy i myślenia nad przyszłością. Stwarzamy siebie od nowa. Możemy sobie wyobrazić, kim staniemy się w tym roku, możemy poczynić postanowienia, wyzwania i wdrożyć je w życie. Nie wiemy - co prawda - co przyniesie nam najbliższe kilkanaście miesięcy, ale wiemy, nad czym w tym czasie możemy popracować.  

/ Autor: Katarzyna Swiba http://sympatia.onet.pl/tips/postanowienia-na-nowy-rok,4353715,advice-detail.html  /

30.12.2017r.

/Stanisław Jerzy Lec /                                                                                                                                                           Można oczy zam­knąć na rzeczy­wis­tość, ale nie na wspomnienia.   

 

   Święta Bożego Narodzenia mamy już za sobą.Warto jednak wspomnieć jak ważną rolę odgrywają  w naszym życiu. To wspaniały okres skłaniający do zadumy, refleksji. Nieodłączną ozdobą Świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Zielone drzewko uważane za symbol życia     i odradzania się, trwania i płodności, źródło- życia Chrystusa.

W tradycji chrześcijańskiej wiecznie zielone,a zarazem świecące drzewko ma wprowadzić do domów Chrystusa i przegnać wszelkie demony strachu,wrogości i zazdrości.                                                          /https://deon.pl/religia/duchownosc-i-wiara/art,107,choinka-w-symbolice-bozego-narodzenia.html/

    Symbole Świąt Bożego Narodzenia przez lata wrosły w naszą tradycję i dziś nie wyobrażamy sobie obchodzenia świąt bez przybranej choinki, dzielenia się opłatkiem czy położenia sianka pod obrusem. Dekorowanie mieszkania i zdobienie choinki to duża przyjemność.     Każdy znajdzie swój pomysł na stworzenie świątecznej oprawy           i wyjątkowego nastroju, a żywe zielone drzewko wprowadzi do domu prawdziwą aurę świąt.

Tegoroczną choinkę przybrałam szklanymi ozdobami i szyszkami pomalowanymi na biało.

- Kielichy przybrałam własnoręcznie wykonanymi ozdobami z białych koralików    i małych białych bombek połączonych ze sobą cieniutkim drucikiem.               - Do wykonania stroiku użyłam w większości suszonych owoców i gałązek jodły kaukaskiej.

 Każda choinka udekorowana własnoręcznie ma swój urok, jest jedyna                                i niepowtarzalna.

Poniżej zamieściłam choinki moich koleżanek. Są niezwykłe,piękne i kolorowe. 

                                   

niedziela, 31 grudnia 2017, graga00

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Zrobisz To Sam - blogi rękodzielnicze, DIY, porady zrób to sam
trwa inicjalizacja, prosze czekac...